České strojírenství je v dobré kondici. Ministr Mládek se o tom přesvědčil při návštěvě firmy Kovosvit MAS a.s.

7.5.2016 | Aktuality

Významnému zaměstnavateli na Táborsku se daří. Přibývá zakázek a firma se netají tím, že chce růst a expandovat. Navíc se začíná zlepšovat situace na ruském trhu. Na blížícím se mezinárodním strojírenském veletrhu Metalloobrabotka 2016 v Moskvě podepíše firma nové kontrakty. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek zvažuje svojí účastí na veletrhu podpořit české firmy.

Ministr, který kope za nás. Těmito slovy byl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek přivítán ve čtvrtek 5. května ve firmě Kovosvit MAS a.s. v Sezimově Ústí. V průběhu pracovní návštěvy jednal s vedením společnosti, seznámil se s nejbližšími plány a prohlédl si výrobní prostory. Během prohlídky se setkal také se zaměstnanci. "Je znát, že se podniku daří. Je tu živo, výroba funguje, zaměstnanci jsou spokojeni. To vše si zaslouží poděkování," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

K dobré kondici přispívají nové kontrakty. Hned dvě smlouvy o spolupráci podepíše firma v Rusku. Stane se tak během 17. ročníku mezinárodního strojírenského veletrhu Metalloobrabotka 2016 v Moskvě, který se uskuteční v termínu 23. 27. května 2016. "Je naděje na zlepšení situace na ruském trhu," přiblížil předseda představenstva společnosti Kovosvit MAS a.s. František Komárek.  K prosperitě přispívá i široké portfolio výrobků. "Vyvíjíme nové stroje, s čímž jsou spojeny další příležitosti. Nesoustředíme se pouze na obráběcí stroje," doplnil Komárek. Firma boduje také v případě výroby tiskáren či malých vodních elektráren na klíč- Že se podnik nachází v dobré kondici, svědčí i plány rozšířit působnost do dalších zemí světa. Jeho dceřiná společnost úspěšně funguje v Polsku, další přibude v Rumunsku. Společný závod má byt vedle  Ruska otevřen také v Číně. "Netajíme se chutí růst a expandovat," poznamenal generální ředitel firmy Kovosvit MAS a.s. Filip Winkelhofer

O dobré pověsti podniku, která přesahuje hranice regionu jižních Čech, se přesvědčil i sám ministr Mládek během své pracovní cesty v Íránu. "Viděl jsem stroje Kovosvitu v íránských továrnách, které pocházely ze 70. a 80. let 20. století a které byly nadále v provozu," uzavřel ministr.

V minulém roce měla firma obrat 2,2 miliardy korun a prozatímní výsledky letošního roku nasvědčují, že rok 2016 by mohl být co do obratu rekordní. Firma zaměstnává více než sedm stovek lidí a expanduje do 19 států světa.

 

Nejnovější články

Související články