Českým komisařem na výstavě Astana EXPO 2017 byl vládou jmenován Jan Krs

24.8.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Na doporučení ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka dnes vláda jmenovala Jana Krse do funkce komisaře účasti České republiky na Mezinárodní specializované výstavě Astana EXPO 2017.

Do výběrového řízení na komisaře pro Astana EXPO 2017 se přihlásilo celkem 8 uchazečů, kteří dostali zadání zpracovat koncepční návrh účasti České republiky na výstavě. S přihlédnutím k doporučení výběrové komise, v níž kandidáty hodnotilo sedm zástupců z Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva kultury a agentury CzechTrade, navrhl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek jmenovat komisařem české účasti Jana Krse. Ten podle vyjádření komise nejlépe splňoval profesní a personální nároky.

Jan Krs je absolventem Kyjevské státní univerzity, šest let působil jako obchodní rada právě v kazašské Astaně, pracoval na zahraničních úřadech i v Moskvě a Jekatěrinburgu.   

Nově jmenovaný komisař má za úkol připravit koncepční návrh české účasti na výstavě pro jeho schválení vládou nejpozději do 7. září 2016.

EXPO 2017 se bude konat od 10. června do 10. září 2017 v hlavním městě Kazachstánu Astaně a jeho hlavním tématem bude "Future Energy" energie budoucnosti. Účast České republiky na této výstavě schválila vláda v květnu 2016.

Nejnovější články

Související články