Chýnovské Setkání s Armádou ČR se vydařilo

4.9.2016 | Aktuality

Orné pole na okraji Chýnova se v sobotu odpoledne proměnilo doslova v pole válečné. Nešlo však o konflikt, naopak, šlo totiž o již devátý ročník Setkání s Armádou ČR, které si nenechal ujít ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Setkání se díky organizátorům z armády ČR, Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje, HZS, klubů vojenské historie Žižkova vozba Tábor a Kleist Č. Budějovice, Svazu důstojníků a praporčíků AČR Tábor, Federace klubu historických vozidel a především vedení Města Chýnov a okolních obcí nadmíru vydařilo.

Na vyhledávanou akci se společně se stovkami diváků přijel podívat i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s rodinou a bylo to samozřejmě jako pro každého bývalého vojáka i téma k vzpomínání...

"Byl jsem samozřejmě zvědavý především na to, jak v současnosti vypadá ženijní technika, protože jsem jako absolvent odsloužil svou základní vojenskou službu na začátku osmdesátých let právě u ženistů v Litoměřicích. A to jsou zážitky, které se nezapomínají. Naši odbornost v Chýnově tentokrát reprezentovali specialisté pyrotechnici například s ukázkou odminování kompletem Božena, a musím uznat, že naše vojenská technika od mých let skutečně pokročila. Nicméně jako ministra průmyslu a obchodu mne zajímaly i další zbraně a zbraňové komplety, které produkují české zbrojovky. Musím uznat, že tradiční český zbrojařský průmysl je na vzestupu a věřím, že ve světě získá opět své postavení, které ještě před čtvrtstoletím měl," uvedl po ukázkách bojové techniky a taktických činností ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Nejnovější články

Související články