Do měsíce má OKD oznámit, kolik lidí propustí

22.2.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Vedení společnosti NWR/OKD má do měsíce oznámit, kolik propustí lidí. Uvedl to předseda představenstva NWR Gareth Penny na dnešním setkání s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou. O schůzku s nimi požádalo vedení NWR/OKD, aby ministry vlády ČR informovalo o připravovaném restrukturalizačním plánu.

Vláda již dříve prohlásila, že je připravena se podílet na řešení sociální situace v regionu, která nastane propouštěním v jediné těžařské společnosti v Česku zabývající se dobýváním černého uhlí, jehož ceny na světových trzích zaznamenaly obrovský propad. Ministr Mládek připomenul, že vládní opatření ve prospěch propuštěných horníků v žádném případě nelze interpretovat jako ochotu poskytnout veřejnou podporu OKD.

"Vláda několikrát řekla, že nedá ani korunu akcionářům, ani věřitelům, ani firmě, a na tomto stanovisku se nic nezměnilo," zdůraznil ministr Mládek.

Před třemi týdny prohlásil generální ředitel OKD Dale Ekmark, že během několika let by měla OKD opustit zhruba polovina pracovníků. Později však svoje stanovisko vzal zpět. Z hlediska MPO i MPSV je přitom mimořádně důležité znát přesný harmonogram dalšího postupu restrukturalizace tak, aby se na ní oba resorty a jejich organizace mohly včas připravit.

Nejnovější články

Související články