Jan Mládek fandí táborským fotbalistům

11.9.2016 | Aktuality

Sobotní utkání Fotbalové národní ligy mezi FC MAS Táborsko a MFK Frýdek Místek si "v lese", tedy v hledišti stadionu Soukeník v Sezimově Ústí, užil i ministr průmyslu a obchodu a jihočeský poslanec za ČSSD Jan Mládek s rodinou.

Ten před utkáním v rozhovoru s mluvčím klubu a moderátorem zápasu Lubošem Dvořákem popřál místnímu klubu nejen vítězství tipoval výsledek 2:1 pro domácí modrobílé borce ale především nový stadion, který by důstojným způsobem odpovídal požadavkům a potřebám druhé nejvyšší fotbalové soutěže.

"Já jsem se o fotbal v mládí rovněž pokoušel, ale musím uznat, že šachy mi šly výrazně lépe, takže jsem jako aktivní hráč skončil u nich," přiznal divákům Jan Mládek. 

"Nicméně delší dobu sleduji snahu FC MAS Táborsko a fandů celé táborské aglomerace o vybudování důstojného fotbalového stánku, který by svými parametry odpovídal požadavkům druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Vždyť FC MAS Táborsko hraje ve FNL již dlouhé roky více než důstojnou roli, v některých sezónách měl i postupové ambice. A fanoušci druhé největší jihočeské aglomerace by si zasloužili stadion blíže k centru a s umělým osvětlením. Tady na Soukeníku je sice nádherná příroda, ale stabilní druhá liga by potřebovala zcela jiné podmínky. Skutečně důstojný fotbalový stadion na Táborsku zatím chybí, " uvedl Jan Mládek.  

Na mysli měl dlouhodobý záměr klubu i části táborských zastupitelů, aby FC MAS Táborsko mohl hrát svá mistrovská utkání na stadionu v Kvapilově ulici, čili "Na Kvapilce" vedle táborského plaveckého stadionu.

"Sleduji již tři, čtyři roky snahu o úpravu a zkapacitnění stadionu v Kvapilově ulici, který má ideální polohu a dispozice stát se reprezentativním stánkem fotbalu pro celé Táborsko. V budoucnu by mohl splňovat i předpoklady pro první ligu. Záleží tu ale v tuto chvíli především na postoji táborského zastupitelstva. Bylo by dobré, kdyby se většina zastupitelů správně rozhodla a celé město se postavilo k fotbalu tak vstřícně, jako to udělalo v případě hokeje. A aby stadion přešel pod město a prošel potřebnými stavebními úpravami, vysazením přírodní trávy a dobudováním potřebného diváckého zázemí tak, aby splňoval normy pro konání druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Jsem si jist, že se to fotbalistům a především fanouškům z celého Táborska vrátí," soudí Jan Mládek.

Tomu nakonec sobotní tip na výsledek nevyšel, i když dlouho to vypadalo, že si měl vsadit. Stav 2:1 vydržel až téměř do konce, dvě minuty před koncem Frýdeckomístečtí vyrovnali na 2:2. Zápas tedy nakonec skončil remízou. Nevadí. Snad to co nevidět vyjde alespoň s novým stadionem

 

Nejnovější články

Související články