Jan Mládek ocenil činnost baráčníků

21.5.2016 | Aktuality

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se zúčastnil oslav 85. výročí založení VI. župy Boleslava Jablonského v Soběslavi. Nad akcí, které se účastnily desítky slavnostně krojovaných baráčníků, převzal záštitu.

"Vážené tetičky a sousedi, přišel jsem mezi vás, abych vzdal hold tomu, co pro nás a naše tradice po desetiletí děláte, řekl v sobotu 21. května členům VI. župy Boleslava Jablonského sdružených obcí baráčníků ministr průmyslu a obchodu a jihočeský poslanec za ČSSD Jan Mládek.  Právě do této župy, která v sobotu v Soběslavi slavnostním průvodem, sousedským zasedáním a samozřejmě zpěvem a tancem oslavila 85 let trvání, patří vedle baráčnických obcí Soběslav, J. Hradec, Kardašova Řečice, Tábor a Veselí nad Lužnicí i sousední Dráchov, odkud Jan Mládek pochází a dodnes tu má bydliště.  

Ministr Jan Mládek před dvěma roky podpořil oslavy 85. výročí soběslavské obce a letos převzal záštitu i nad oslavami celé VI. župy Boleslava Jablonského. A přes nabitý pracovní program našel čas se mezi sousedy a tetičkami zastavit. Podobně jako týden předtím na setkání jihočeských dudáků v Borkovicích.

To, jak baráčníci pečují o naše tradice, kroje ale i jazyk, svědčí nejen o jejich činorodosti a o tom, jak moc si uvědomují pravé hodnoty a mají otevřená srdce. Jejich zapálení obdivuji a bylo mi ctí překrásnou soběslavskou slavnost plnou krojů a písniček podpořit, uvedl Jan Mládek.       

           

Nejnovější články

Související články