Ministr Jan Mládek jednal s indonéskou ministryní pro námořní otázky a rybolov Susi Pudjiastuti

9.2.2017 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes jednal s indonéskou ministryní pro námořní otázky a rybolov Susi Pudjiastuti. Ta se v rámci své pracovní návštěvy ČR setká rovněž se zástupci našeho rybářského a potravinářského sektoru. Ministryně Susi Pudjiastuti navštíví také dva zástupce českého leteckého průmyslu – společnosti Aircraft Industries Kunovice a Intranscom Brno - kde si prohlédne výrobu a letoun L-410 a mobilní letiště.

Při společném setkání ministr Jan Mládek pozitivně hodnotil výbornou úroveň dlouhodobých bilaterálních vztahů mezi oběma zeměmi, ve kterých hraje klíčovou roli právě hospodářská a obchodní spolupráce s touto zemí, která nabízí trh s téměř 260 milióny obyvatel a je čtvrtou nejlidnatější zemí světa.

Podle ministra Jana Mládka Česká republika jednoznačně počítá s Indonésií jako se zemí, se kterou chce mít výborné vztahy na všech úrovních, včetně hospodářských.  O tom ostatně svědčí i to, že ČR zahrnula Indonésii do seznamu zemí v rámci Exportní strategie České republiky pro roky 2012 až 2020.

"Paní Pudjiastuti jsem ujistil, že Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky jako členské země Evropské unie je připraveno prohlubovat rozvoj obchodních a hospodářských vztahů s Indonésií na bilaterální úrovni i v rámci vztahů mezi Indonésií a EU. Hovořili jsme samozřejmě i k možnostech a příležitostech, které českým exportérům indonéský trh nabízí," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Český vývoz do Indonésie se v loňském roce vyšplhal na 153 miliony dolarů a oproti předešlému roku se zvýšil o patnáct procent.

Nejnovější články

Související články