Ministr Jan Mládek jednal s vedením a odboráři Kovosvitu MAS Sezimovo Ústí

19.8.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministr Jan Mládek dnes jednal s majitelem společnosti Kovosvit MAS Sezimovo Ústí Františkem Komárkem o obtížné finanční situaci, do které se tento špičkový strojírenský podnik a jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů na Táborsku dostal. Sešel se též s předsedou odborové organizace podniku Jiřím Ryzkou a dalšími zaměstnanci podniku.

"Musím uvést, že je pro mne klíčovým zjištěním, že se vedení společnosti v čele s majitelem Františkem Komárkem postavilo k problému čelem a snaží se situaci stabilizovat. Ministerstvo průmyslu a obchodu může v tuto chvíli Kovosvitu jako významnému exportérovi pomoci s diverzifikací exportních trhů a snížit tak jeho závislost na ruských trzích. Ta je jedním z důvodů současných problémů, do kterých se Kovosvit dostal," uvedl po jednání s vedením firmy Jan Mládek. Proto se jednání účastnil i generální ředitel agentury na podporu exportu CzechTrade Radomil Doležal.

Další formou pomoci podniku, který zaměstnává téměř osm stovek kvalifikovaných zaměstnanců, je podpora jeho účasti na odborných veletrzích a pomoc při získávání dalších odbytišť.

"Hovořil jsem i s odborovým předákem Jiřím Ryzkou a dalšími zaměstnanci podniku. Ti mají samozřejmě starosti s nevyplacenou mzdou za červenec, ale i logické obavy z budoucnosti firmy. Je proto důležité, aby se firmě podařilo opět získat kredibilitu u bank, a pokusíme se jí pomoci i v tomto ohledu," poznamenal po jednání s odboráři Kovosvitu Jan Mládek.

V případě Kovosvitu však odmítl přímou finanční pomoc státu. "Jednalo by se o takzvanou veřejnou pomoc, a ta není s výjimkou černouhelného hornictví, což je případ OKD, v Evropské unii možná," dodal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.        

Nejnovější články

Související články