Ministr Jan Mládek navštívil dodavatele zařízení pro ekologii ovzduší ZVVZ Milevsko

14.5.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

S uvolněním sankcí v Íránu přicházejí nové šance pro české exportéry včetně ZVVZ Milevsko.

Management společnosti ZVVZ Milevsko jednal s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem o možnostech rozšíření českého exportu do Íránu a obecně do zemí východního trhu. Společnost ZVVZ Milevsko před lety přišla v souvislosti s uvalením embarga na dovoz technologií do Íránu o významnou zakázku při budování jediné jaderné elektrárny v Íránu. S uvolněním sankcí ale v této osmdesátimilionové zemi přicházejí nové šance pro české exportéry včetně ZVVZ. Právě otázky exportu, budoucnosti ruského a obecně východního trhu tvořily významnou část z debaty ministra Jana Mládka s vedením této významné jihočeské společnosti.

Jak uvedl generální ředitel společnosti Miloslav Mácha, důležitý je pro společnost, která je významným exportérem, i vývoj na domácím trhu, například budoucnost OKD, pro kterou firma dodávala a dodává například ventilační techniku, a rozvoj české jaderné energetiky. Zástupci společnosti zmínili i současnou situaci učňovského školství a aktuální potřebu technicky vzdělané pracovní síly, jejíž nedostatek se může stát velkým problémem.

"Regiony, které vnímám jako dobré příležitosti pro vás, je v tuto chvíli Írán. Komplikovanější situace je v Indii, která není kompaktní, a existují tu velké rozdíly mezi jednotlivými státy. A zdá se, že v tuto chvíli začíná z konfliktu mezi Ruskou federací a Ukrajinou, přičemž obě tyto země jsou obrovskou příležitostí pro budoucí angažmá, profitovat Bělorusko, kam jedu příští týden společně s podnikatelskou delegací," uvedl ministr Jan Mládek.       

Nejnovější články

Související články