Ministr Jan Mládek navštívil v Plzni špičkové výrobce turbín a dopravních vozidel

30.8.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek zavítal spolu a náměstkem hejtmana Plzeňského kraje pro oblast dopravy Jaroslavem Bauerem a předsedou poslaneckého rozpočtového výboru Václavem Votavou na pracovní návštěvu dvou významných strojírenských podniků v Plzni: společnosti DOOSAN ŠKODA POWER, výrobce parních turbín, a společnosti ŠKODA TRANPORTATION, předního evropského výrobce vozidel pro městskou a železniční dopravu.

"Jsem velmi potěšen, že jsem dnes mohl navštívit dvě české firmy s dlouhou a úspěšnou tradicí výroby v oblasti strojírenství, která má celosvětově obrovský potenciál. Díky nim se Česká republika drží na špici v oblasti produkce a exportu našich tradičních průmyslových artiklů, tedy parních turbín a dopravních prostředků," uvedl po návštěvě obou plzeňských firem ministr Jan Mládek.

Ministr Jan Mládek navštívil nejdříve společnost Doosan Škoda Power, která je jedním z pěti výrobců parních turbín na světě s vlastní technologií a působí na trhu již úctyhodných 147 let. Seznámil se podrobně s přípravou dodávky technologie pro novou tepelnou elektrárnu v černohorské Pljevlji, kde se za necelý měsíc zúčastní slavnostního položení základního kamene. Vedle své tradiční produkce se dnes společnost Doosan Škoda Power prosazuje navíc i v oblasti solárních elektráren. Klíčovým regionem z hlediska obchodu je pro ni v současnosti Latinská Amerika.

Další zastávkou pracovní návštěvy byly výrobní prostory závodu Škoda Transportation, předního evropského výrobce vozidel pro městskou a železniční dopravu. Tato dynamicky rostoucí společnost s tradicí výroby přesahující více než 150 let je dnes v oblasti kolejových vozidel jedničkou ve střední Evropě.

Z dílen v hlavním plzeňském areálu putují k tuzemským i zahraničním zákazníkům moderní elektrické lokomotivy, soupravy metra, nízkopodlažní tramvaje a další důležité komponenty kolejových vozidel. Kromě toho Škoda Transportation věnuje mimořádnou pozornost také inovacím a podpoře technického vzdělávání.

Nejnovější články

Související články