Ministr Jan Mládek navštívil výrobní závod RM Gastro ve Veselí nad Lužnicí

30.8.2016 | Aktuality

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek navštívil českou společnost RM Gastro ve Veselí Nad Lužnicí. Společnost je se svými pobočkami na Slovensku a v Polsku předním evropským výrobcem a dodavatelem profesionálního gastrozařízení.

V posledních letech dosahuje rekordních obratů a zisků ve své dvacetileté historii. Obrat v roce 2014 byl více než miliarda korun a čistý zisk překonal hranici 100 milionů korun. Společnost chce dosažený zisk investovat do dalšího rozvoje a nákupu strojů a dalšího výrobního zařízení. Do nových technologií chce v příštích deseti letech investovat minimálně 182 milionů korun a hodlá rozšířit své výrobní kapacity a zdvojnásobit počet zaměstnanců na 500. Stala by se tak jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu.

 "Vítám, že i ryze české firmy rozšiřují své kapacity a expandují do zahraničí. V případě veselského RM Gastro by mělo dojít k rozšíření vlastního výrobního závodu ve výši 125 miliónu korun v nejbližší době. Jeho cílem je nárůst produkce a posílení produktivity práce díky modernějším výrobním technologiím," uvedl po návštěvě veselského provozu ministr Jan Mládek.

Veselská společnost RM Gastro v současné době exportuje své produkty ve značkách RM a REDFOX do padesáti sedmi zemí celého světa. 

"Na českých trzích jsme dosáhli historicky nejvyššího obratu a zároveň jsme dokázali generovat zisk, který nám umožní připravit se na další expanzi," řekl Jan Richter, spolumajitel RM Gastro.

RM Gastro je přední evropský výrobce a dodavatel profesionálního gastrozařízení. Ve svých pobočkách ve Veselí nad Lužnicí, polské Ustroni a slovenském Novém Meste nad Váhom zaměstnává 250 zaměstnanců. Vybavení výrobního závodu RM Gastro patří ke špičce v segmentu zpracovatelských strojů. Důraz je kladen na nejmodernější technologie.

Nejnovější články

Související články