Ministr Jan Mládek odlétá v neděli na pracovní cestu do Japonska

6.11.2014 | Napsali o mně | Autor: Tiskové oddělení MPO

Do Japonska pozval Jana Mládka ministr hospodářství, obchodu a průmyslu pan Kazuyoshi AKABA a ministr pro vnitřní záležitosti a spoje pan Yoshitaka SHINDO.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek odcestuje v neděli 9. listopadu na pětidenní pracovní cestu do Japonska, kde s tamní vládou podepíše Memorandum o spolupráci v oblasti jaderné energetiky.

Do Japonska pozval Jana Mládka ministr hospodářství, obchodu a průmyslu pan Kazuyoshi AKABA a ministr pro vnitřní záležitosti a spoje pan Yoshitaka SHINDO.

"Odjíždím tam ocenit a podpořit investiční spolupráci mezi Japonskem a Českou republikou. Japonsko je totiž druhým nejaktivnějším investorem u nás. Působí zde okolo 252 firem, které vytvářejí více než 45 tisíc pracovních míst," řekl před odletem ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Cílem pracovní návštěvy bude podepsání Memoranda o spolupráci v oblasti jaderné energetiky s japonskou vládou a podpis dohody o spolupráci mezi společnostmi JETRO a CzechInvest.

Mimo jiné plánuje ministr navštívit japonské společnosti, které podnikají v České republice, jako například Toyota nebo Panasonic. Zavítá i do společnosti Toshiba ve městě Keihin, kam ho osobně pozval prezident společnosti.

Do země vycházejícího slunce doprovodí ministra Mládka delegace složená ze zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zahraničních věcí a agentury CzechInvest. Dále se pracovní mise zúčastní členové hospodářského výboru a téměř dvacítka podnikatelů.

Nejnovější články