Ministr Jan Mládek podepsal s Jihočeským krajem memorandum o energetických úsporách

16.5.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Cílem memoranda je vytvoření platformy, která umožní spolupráci MPO a Jihočeského kraje pro zavedení energetického managementu a snižování nákladů na energetický provoz budov spravovaných krajem.

Memorandum o spolupráci na projektu "Zavedení inovativních přístupů při správě svěřeného majetku" podepsali v Českých Budějovicích ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Pilotní projekt zmapuje padesát objektů, které spravuje Jihočeský kraj, a zjistí jejich energetickou náročnost. Na základě toho kraj poté sjednotí koncepci dalšího provozu a energetického managementu objektů.  V letošním roce podpoří MPO projekt částkou pěti milionů korun.

Cílem projektu je zmenšit energetickou náročnost budov a tím také snížit produkci emisí skleníkových plynů. "Naše ministerstvo výrazně podporuje projekty vedoucí ke snižování energetické náročnosti a úsporám energie. Jsem rád, že právě v Jihočeském kraji zahajujeme pilotní projekt, v rámci kterého je zaváděn energetický management a správa objektů v majetku Jihočeského kraje. Ministerstvo průmyslu a obchodu poskytuje tomuto projektu finanční podporu na zpracování základních dokumentů jako je studie proveditelnosti a projekt bude nadále podporovat i metodicky odborně, uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Nejnovější články

Související články