Ministr Jan Mládek podepsal v Japonsku dvě důležitá memoranda

12.11.2014 | Napsali o mně | Autor: Tiskové oddělení MPO

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se na své pracovní cestě po Japonsku zúčastnil slavnostního podpisu Memoranda o porozumění a spolupráci v jaderné energetice a Memoranda o spolupráci mezi JETRO a agenturou CzechInvest.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se na své pracovní cestě po Japonsku zúčastnil slavnostního podpisu Memoranda o porozumění a spolupráci v jaderné energetice a Memoranda o spolupráci mezi JETRO (Japan External Trade Organization) a agenturou CzechInvest. Podpisu obou významných dokumentů předcházelo jednání s japonským ministrem průmyslu Yoichim Miyazawou.

Třetím pracovním dnem tak pokračovala mise ministra Jana Mládka, kterého po Japonsku doprovázejí zástupci Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a delegace dvou desítek českých podnikatelů, reprezentujících podniky především z oblasti farmaceutického, strojírenského a potravinářského průmyslu.

"Podpisem memoranda mezi naší agenturou pro podporu investic CzechInvest s Japan External Trade Organization započala nová úroveň vzájemné obchodní a investiční spolupráce mezi našimi zeměmi. Chceme být v Japonsku více aktivní, zvýšit vývoz do země a budeme společně pracovat na dalším rozvoji vzájemného investování," řekl ministr Jan Mládek po podpisu Memoranda.

Česká republika si bude nyní s Japonskem předávat zkušenosti a názory týkající se energetické politiky a mírového využití jaderné energetiky v obou zemích. "S Japonskem budeme nyní blíže spolupracovat v oblasti využití jaderné energie, protože má na tomto poli několikagenerační zkušenosti, které pro nás budou velmi cenné," řekl náměstek ministra pro energetiku Pavel Šolc.

Dnešní program ministra Jana Mládka v Tokiu dále obsahoval například setkání s představiteli firmy Mitsui, jednání na tokijské průmyslové komoře a účast na investičním semináři Europa House.

Ve čtvrtek bude ministr Jan Mládek mj. jednat se šéfem společnosti Toshiba Hisao Tanakou a navštíví tokijskou univerzitu Josai University.

Nejnovější články