Ministr Jan Mládek se dohodl na rozpočtu na rok 2017 pro svůj resort. MPO a MF pošlou své lidi do OKD

16.8.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

V rámci dnešního jednání na téma OKD ministři průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministr financí Andrej Babiš též potvrdili dohodu na podobě resortního rozpočtu na rok 2017, k níž dospěli v minulých dnech na úrovni náměstků.

Dohoda se týká mimo jiné peněz na podporu obnovitelných zdrojů energie, spolufinancování projektů podporovaný ze strukturálních fondů EU nebo strategických investičních akcí a průmyslových zón. "Základní požadavky Ministerstva průmyslu a obchodu na příští rok jsou v tomto okamžiku bezpečně pokryty," uvedl Jan Mládek. Detailnější podoba rozpočtu MPO bude známa až po ukončení všech jednání s ostatními resorty.

V souvislosti s těžební společností OKD a její plánovanou reorganizací se ministři průmyslu a financí dohodli na obsazení pozic finančního ředitele resortem financí a provozního ředitele resortem průmyslu. Kdo v OKD bude ministerstva zastupovat, bude jasné během týdnů.

Stát v pondělí 15. srpna 2016 podepsal s OKD úvěrovou smlouvu ve výši 700 miliónů korun. Provozní úvěr, který společnost OKD získá od státního podniku PRISKO, jež spadá pod Ministerstvo financí, bude zajištěn zástavou k závodu OKD. Poskytnutá půjčka půjde na zachování provozu těžební činnosti společnosti OKD a má za cíl především udržet zaměstnanost a rovněž eliminovat možné negativní dopady na životy a zdraví obyvatelstva, životní prostředí a majetek těžební společnosti v podzemí.

 

Nejnovější články