Ministr Jan Mládek se zúčastil Gruzínsko-českého podnikatelského fóra

11.2.2016 | Napsali o mně | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Přidružený ekonomický pás nové Hedvábné stezky dává této zemi dobré předpoklady pro propojení dvou největších obchodních regionů světa.

Ministr Jan Mládek vystoupil ve středu 10. února na zahájení Gruzínsko českého podnikatelského fóra. "Se svými hlubokými vazbami na Evropskou unii včetně nových Asociačních dohod o volném obchodu je Gruzie přirozenou bránou Evropy do Asie a tradičním obchodním centrem Kavkazského regionu. Přidružený ekonomický pás nové Hedvábné stezky dává této zemi dobré předpoklady pro propojení dvou největších obchodních regionů světa," uvedl při zahájení Podnikatelského fóra ministr Jan Mládek.

"České firmy mohou při obchodních nebo investičních projektech získat podporu proexportních institucí, jde zejména o financování prostřednictvím České exportní banky a pojištění EGAP," dodal ministr Jan Mládek.

V rámci Gruzínskočeského podnikatelského fóra podepsali v Tbilisi dohodu o dodávkách systémů pro kontrolu letecké navigace, kterou podepsali představitelé společnosti ICZ, a. s., a gruzínské firmy Sakaeronavigatsia. Jak uvedl obchodní ředitel společnosti ICZ Miroslav Andr, česká společnost tak navazuje na dosavadní dobrou spolupráci a do Gruzie dodává svému partnerovi softwarový systém pro řízení letového provozu na mezinárodním letišti v Tbilisi. "Těší nás, že je náš gruzínský partner s našimi softwarovými systémy spokojen a dnešní podpis dohody je jen logickým pokračováním naší dosavadní úspěšné spolupráce," uvedl obchodní ředitel ICZ Miroslav Andr. "Gruzínští partneři dosud používají francouzským systém a náš byl projektován jako systém záložní, nicméně jsou s ním tak spokojeni, že by ho chtěli do budoucna používat jako systém hlavní," dodal Miroslav Andr.

Nejnovější články

Související články