Ministr Mládek oficiálně otevřel Dětskou skupinu na MPO

16.9.2014 | Napsali o mně | Autor: tiskové oddělení MPO

Cílem našeho ročního úsilí bylo podpořit rodiče malých dětí při jejich návratu do pracovního procesu a udržet je v kontaktu s pracovním prostředím. Naše školička zahájila svůj zkušební provoz již prvního července a nyní ji navštěvuje už dvanáct dětí.

Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes jako čtvrté z českých ministerstev slavnostně zahájilo provoz Dětské skupiny — školky pro děti svých zaměstnanců.

Slavnostní přestřižení páskySlavnostní přestřižení páskyDětská skupina je zařízení péče o děti předškolního věku od 2 let a je určena pro děti zaměstnanců MPO a podřízených organizací. Vznikla díky projektu "Inovace při slaďování pracovního a rodinného života", spolufinancovaného z 95 % z fondů EU a v provozu je již od července. Umožňuje rodičům malých dětí rychlejší návrat do práce a vyšší kvalitu života, protože rodičům předškoláčků odpadá ranní a odpolední spěch při vyzvedávání dětí a mohou se svými ratolestmi strávit o to více času.

Nyní dětskou skupinu, která sídlí přímo v budově MPO Na Františku, navštěvuje 12 spokojených dětí. Do budoucna se uvažuje o navýšení kapacity školičky až na 18 dětí. Dvě "tety" se o děti starají denně od sedmi do pěti hodin odpoledne.

Dětská skupinaDětská skupina"Cílem našeho ročního úsilí bylo podpořit rodiče malých dětí při jejich návratu do pracovního procesu a udržet je v kontaktu s pracovním prostředím. Naše školička zahájila svůj zkušební provoz již prvního července a nyní ji navštěvuje už dvanáct dětí. Místa v ní jsme nabídli i pro děti podřízených organizací. Nejdůležitější ale je, aby se tu děti cítily dobře a svá nejkrásnější léta si pěkně užily, " uvedl dnes při slavnostním zahájení, kterého se zúčastnily desítky zaměstnanců MPO, ministr Jan Mládek. Jako dárek přinesl pan ministr dětem knížku pohádek.

"Jedná se o jeden z nejúspěšnějších projektů MPO při čerpání dotací z Evropského sociálního fondu. Tyto finance a úsilí, které byly vloženy do realizace projektu, zejména do Dětské skupiny, jsou zobrazeny v radosti dětí, která je k nezaplacení," doplnil realizátor projektu František Nestával.

Předání dárku dětských pohádekPředání dárku dětských pohádek


Nejnovější články