Ministr Mládek podepsal memorandum s Exportní a importní bankou Číny

16.12.2014 | Napsali o mně | Autor: Tiskové oddělení MPO

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se dnes zúčastnil třetího setkání předsedů evropských vlád v rámci platformy spolupráce Čínské lidové republiky se šestnácti zeměmi střední, východní a jihovýchodní Evropy (platforma 16+1) v Bělehradu.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se 16. prosince zúčastnil třetího setkání předsedů evropských vlád v rámci platformy spolupráce Čínské lidové republiky se šestnácti zeměmi střední, východní a jihovýchodní Evropy (platforma 16+1) v Bělehradu.

Bohuslav Sobotka a Jan Mládek na 3. setkání předsedů evropských vlád v rámci platformy spolupráce ČLR se šestnácti evropskými zeměmi

Delegaci České republiky, jejíž součástí je i podnikatelská mise, vedl předseda vlády Bohuslav Sobotka. Ministr Jan Mládek se kromě účasti na vícestranných aktivitách v rámci summitu setkal s místopředsedou vlády Černé Hory Vujicou Lazovićem a ministrem hornictví a energetiky Srbské republiky Aleksandarem Antićem.

"S premiérem Černé hory i mým srbským protějškem jsem jednal o velkých projektech v oblasti energetiky. Probrali jsme možnosti výstavby termoelektrárny Štavalj nebo kaskády středních vodních elektráren na řece Drině. S premiérem Černé Hory jsem projednal dostavbu druhého bloku termoelektrárny Pljevja, kde se česká firma dostala mezi poslední kandidáty na realizaci zakázky, nebo projekt zabezpečení hlavního nádraží v Podgorici, který navazuje na realizované zabezpečení tratě PodgoricaNikšič," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Jan Mládek na setkání v Bělehradu  Jan Mládek na setkání v Bělehradu

Na závěr pracovního dne podepsal ministr průmyslu a ochodu Jan Mládek Memorandum o spolupráci mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a Exportní a importní bankou Číny China Exim Bank.

Nejnovější články