Ministr Mládek s premiérem Sobotkou navštívili závod TPCA

28.5.2014 | Napsali o mně | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu - tisková zpráva

Modernizace závodu a očekávaný růst výroby přinese přímo 700 nových pracovních míst.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 26. května zúčastnili oficiální premiéry nových automobilů z produkce TPCA (Toyota, Peugeot a Citroën).

Kolínská automobilka TPCA oslavila dne 26. května zahájení sériové produkce nové generace vozů Toyota AYGO, Peugeot 108 a Citroën C1. Při této příležitosti navštívili závod premiér Bohuslav Sobotka v doprovodu ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.

"Jsem rád, že se po období stagnace závod TPCA bude moci postupně vrátit díky novým modelům a oživení ekonomiky, se kterými je spojen i růst poptávky po automobilech z Kolína v západní Evropě ke své výrobní kapacitě 300 tisíc vozů ročně. To je spojeno s nabídkou stovek nových pracovních míst jak v automobilce, tak u tuzemských dodavatelů," zdůraznil ministr Mládek.

Modernizace závodu a očekávaný růst výroby přinese přímo 700 nových pracovních míst. Téměř celková produkce automobilky se exportuje do západní Evropy. Z výrobních linek TPCA sjede aktuálně každých 55 vteřin nový vůz. Na začátku června 2014 se kapacita závodu vyšplhá na 1000 vozidel denně.

Ministr Mládek s premiérem Sobotkou navštívili závod TPCA

Nejnovější články