Ministr Mládek se zúčastnil Setkání lídrů českého stavebnictví

17.5.2016 | Napsali o mně | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek byl jedním z hlavních řečníků pravidelného Setkání lídrů českého stavebnictví, které se uskutečnilo v úterý 17. května v Národním domě na Vinohradech.Zúčastnilo se ho na šest set odborníků ze sektoru stavebnictví a navazujících oborů.

Ve svém projevu hovořil především o oblasti energetiky jako významném zdroji zakázek pro stavební sektor a to především z pohledu strategické výstavby nových zdrojů a energetické infrastruktury.

"Když hovoříme o budoucích strategických stavebních investicích v oblasti energetiky, musím zmínit dvě důležité oblasti. Tou první je výstavba nových jaderných bloků v Dukovanech, které byly vybudovány v polovině osmdesátých let a jejichž životnost končí po padesáti letech v polovině třicátých let. Osobně jsem pro to, aby se na tomto úkolu maximálně podíleli domácí čeští dodavatelé. Druhou významnou oblastí jdou investice do výstavby infrastruktury pro využívání CNG a elektrické energie v dopravě. Co se týče delšího časového horizontu, čeká nás někdy po roce 2050 výstavba trvalého úložiště jaderného odpadu," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Nejnovější články

Související články