Ministr Mládek: Televizní digitalizaci podpoříme informační kampaní a ochranou spotřebitelů

19.4.2016 | Napsali o mně | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu dementuje informaci, že by finančně podpořilo obměnu televizních přijímačů v souvislosti s přechodem pozemního televizního vysílání z DVB—T na DVB—T2.

Ministerstvo se bude podílet se na informační kampani s tím, že dává přednost co nejpozdějšímu termínu přechodu tak, aby se domácnosti, kterých se přechod bude týkat, mohly na případnou výměnu televizních přijímačů nebo settopboxů připravit. Za nejvhodnější termín přechodu na nový standard považuje ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek rok 2022. Konečné rozhodnutí, které se dotkne diváků v celé Evropě, ale dosud nepadlo.

"MPO vyjde tomuto procesu vstříc jak informační kampaní, tak podporou certifikačního procesu, který by měl zajistit dostupnost vhodných přijímacích zařízení na trhu. Očekávám samozřejmě i spolupráci a podporu ze strany provozovatelů televizního vysílání, zejména ČT, operátorů vysílacích sítí i prodejců spotřební elektroniky. Zapojit by se měla i Česká obchodní inspekce, aby ochránila spotřebitele od nekalého jednání některých prodejců," uvedl ministr Jan Mládek.

Nejnovější články

Související články