Ministr Mládek věří, že Kovosvit kritickou zatáčku vybere

14.10.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Management Kovosvitu MAS Sezimovo Ústí vyslovil poděkování za plnou podporu zachování výroby ministru průmyslu a obchodu Janu Mládkovi při jeho dnešní návštěvě firmy. Po převzetí novým investorem se významný zaměstnavatel na Táborsku postupně dostává z kritické situace.

Na nedávnem strojírenském veletrhu v Brně se Kovosvitu podařilo uzavřít 28 nových kontraktů na dodávky strojírenských zařízení. Generální ředitel společnosti Filip Winkelhofer informoval, že v dnešní a následujících dvou výplatách dostanou zaměstnanci dlužné bonusové složky mezd. Ministru Janu Mládkovi to potvrdil i předák zdejší odborové organizace Jiří Ryzka.

"Změnil se majitel a jsem tomu rád, že je zde vidět úspěšná snaha vybrat tu zatáčku, aby se Kovosvit dostal z toho nejhoršího ven," komentoval aktuální situaci ministr Jan Mládek.

S manažery také hovořil ministr průmyslu a obchodu o nedostatku technicky kvalifikovaných lidí na našem trhu práce a způsobech, jak tuto situaci uspokojivě řešit. Pomocí by mohl být Projekt Ukrajina. "Tento program zjednodušuje nábor 5000 středně kvalifikovaných ukrajinských pracovníků pro české podniky. Kovosvit by se do něj mohl zapojit a my jsme připraveni mu poskytnout součinnost," uvedl ministr Mládek.

Do firmy Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí vstoupila jako strategický investor společnost Industry Innovation zbrojaře a průmyslníka Jaroslava Strnada v polovině září letošního roku.

Nejnovější články

Související články