Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek jednal s vietnamským vicepremiérem o obchodní výměně

24.7.2014 | Napsali o mně | Autor: Tiskové oddělení MPO

Zintenzívnění hospodářských vztahů mezi Českou republikou a Vietnamem v posledním období dokumentuje další letošní schůzka na vládní úrovni.

Zintenzívnění hospodářských vztahů mezi Českou republikou a Vietnamem v posledním období dokumentuje další letošní schůzka na vládní úrovni. V rámci své návštěvy ČR dnes jednal vietnamský vicepremiér a ministr zahraničí Pham Binh Minh také s českým ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem.

Společné jednání
Společné jednání

Oba ministři vyzdvihli rozvoj hospodářské spolupráce obou zemí, k níž podstatně přispěl ministr Mládek za své květnové návštěvy Vietnamu v čele české podnikatelské mise. "Potenciál růstu vzájemné obchodní výměny přesahující půl miliardy dolarů ročně je zejména v českém exportu do VSR, který by měl vyrovnat dosud značný český deficit bilance obchodu mezi oběma státy," zdůraznil ministr Mládek. Dle jeho slov jsou české podniky připraveny podílet se na industrializaci země s tím, že takové dodávky investičních celků vyžadují dlouhodobý pevný rámec právních jistot a vzájemně výhodné spolupráce.

Vietnamský vicepremiér a ministr zahraničí Pham Binh Minh (uprostřed)
Vietnamský vicepremiér a ministr zahraničí Pham Binh Minh (uprostřed)

Vietnamský vicepremiér vyzdvihl připravenost vietnamské vlády takovou spolupráci podpořit. Současně požádal českou vládu, aby efektivně podpořila jednání mezi VSR a Evropskou unií, jež má co nejdříve vést k dohodě o volném obchodu mezi devadesátimilionovým Vietnamem a 28 státy EU s 508 miliony spotřebitelů a nejvyšším HDP na světě.

Oba ministři se shodli na tom, že růst ekonomické a kulturní spolupráce mezi Českou republikou a Vietnamem významně podpoří připravovaná návštěva, k níž se do Prahy v nejbližším možném termínu chystá prezident Vietnamské socialistické republiky Truong Tan Sang.

Nejnovější články