Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek: "Přesvědčil jsem se, že nejrychlejší vrata světa vyrábějí v Efaflexu Olší…"

4.9.2016 | Aktuality

To, jak pracují "nejrychlejší vrata světa", si měli první zářijovou sobotu možnost prohlédnout společně se dvěma tisícovkami návštěvníků "Dne otevřených dveří" společnosti Efaflex CZ Olší i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek společně s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou a dalšími hosty.

Den "otevřených dveří" se dá v případě společnosti Efaflex Olší označit jako "omen nomen" Protože Efaflex je celosvětovým lídrem v oblasti průmyslových rolovacích, spirálových a skládacích rychloběžných vrat, určených primárně pro průmyslové účely. Ono "rychloběžných" v případě Efaflexu, který je autorem světových patentů, znamená rychlost rolování masivních vjezdových vrat 4 metry za sekundu Kdo neviděl, s jak nevídanou rychlostí a elegancí se mohou masivní vrata pro výrobní a skladovací haly či chladírenské a mrazírenské provozy srolovat, neuvěří

Efaflex CZ, s.r.o., Olší, který je hlavním výrobním závodem společnosti Efaflex Tor - und Sicherheitssyseme Bruckberg, letos slaví v Čechách 21 let existence. Není to úplně kulaté výročí, nicméně hlavním důvodem opravdu povedeného Dne otevřených dveří pro rodiny zaměstnanců a příchozí z Milevska, Táborska a okolních obcí, bylo otevření nového logistického centra o rozloze 3300 metrů čtverečních, díky němuž se závod v Olší stal nejen hlavním výrobním, ale i logistickým centrem tohoto celosvětového lídra v oblasti průmyslových rychloběžných vrat. Dvě nové haly nabízejí 1700 metrů čtverečních skladových ploch, kam se vejde až 1100 kusů nových výrobků, expedovaných ke konečným spotřebitelům.  Ve společnosti pracuje 306 zaměstnanců především z obcí v oblasti Milevska a západního cípu Táborska.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se v Olší setkal společně s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou s majitelkou firmy Petrou Rejc, jednatelem společnosti Efaflex CZ Luďkem Lhotkou, managementem společnosti a starosty okolních obcí.

"Jsem potěšen, že mohu popřát společnosti, která je tak úspěšná na světových trzích a dává práci třem stovkám místních, při příležitosti otevření nového expedičního skladu hodně úspěchů a chtěl bych poděkovat za to, že díky takovým firmám, jako je Efaflex CZ, má naše země nejnižší nezaměstnanost v rámci celé Evropské unie. Jejich výrobky jsou skutečně obdivuhodné, nikdy jsem v praxi neviděl takovou rychlost a přesnost otevírání velmi masivních průmyslových vrat. Když jsem viděl všechny moderní výrobní provozy a možnosti nového logistického centra, jsem si jist, že společnost Efaflex CZ bude šířit dobré jméno českých techniků i nadále. Ukazuje se, že náš kraj je místem dobrých pracovních příležitostí," řekl po prohlídce výrobních a distribučních provozů ministr Jan Mládek.       

Jak uvedl při prohlídce výrobních prostor společnosti Efaflex CZ její jednatel Luděk Lhotka, závod v Olší je schopen denně vyrobit až 50 kusů vrat, ročně až 9500 vrat, které jsou díky vlastní patentované technologii dimenzovány na vysokou četnost otevírání až 250 000 cyklů ročně a pohybují se díky unikátní konstrukci lamel a pohonu rychlostí až 4 metry za sekundu. Cílovými zákazníky jsou proto průmyslové či potravinářské podniky po celém světě. Obrat společnosti letos překročí 1,1 miliardy korun.     

 

Nejnovější články

Související články