MPO nebude rozporovat podmíněnou pohledávku státu vůči OKD, případné budoucí náklady státu chce řešit přednostní pohledávkou za podstatou

1.9.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu nemá v úmyslu se dále domáhat uznání své přihlášené pohledávky vůči OKD žalobou u insolvenčního soudu.

Pozice státu ohledně možných pohledávek spojených s likvidací dolů může být řešena v rámci reorganizace OKD. Vláda se bude zabývat návrhem postupného útlumu těžby na začátku příštího roku. Z tohoto důvodu není v současné době nutné posazovat vymáhání pohledávky, která dosud ještě nevznikla.

"Podmíněnou pohledávku ve výši 1,888 miliard korun jsme z důvodů předběžné opatrnosti přihlásili v rámci probíhajícího insolvenčního řízení v těžební společnosti OKD. Výše pohledávky odpovídala odhadovým nákladům státu, ke kterým mohlo dojít v případě, že společnost nebude mít dostatek finančních prostředků na likvidaci dolů a zajištění bezpečnosti osob a majetku," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

V případě, že se tak stane, bude stát uplatňovat náklady na tyto účely formou přednostní pohledávky ´za podstatou´, dodal Jan Mládek.

Pozice státu tak v žádném případě nebude v důsledku nedomáhání se této podmíněné pohledávky oslabena.

 

 

Nejnovější články

Související články