MPO podepsalo se Svazem průmyslu a dopravy ČR Memorandum o spolupráci při zajištění účasti ČR na mezinárodní výstavě EXPO Astana 2017

28.2.2017 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu na základě pověření Vládou ČR zajišťuje ve spolupráci s agenturou CzechTrade účast České republiky na mezinárodní specializované výstavě EXPO Astana 2017, která se uskuteční v Kazachstánu od 10. června do 10. září. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák dnes podepsali Memorandum o spolupráci mezi MPO a Svazem průmyslu a dopravy, které deklaruje spolupráci na zajištění účasti České republiky na této největší výstavní akci roku.

EXPO Astana 2017 nabízí českým firmám především z oblasti energetiky významnou možnost prezentovat výrobky a technická řešení světovému publiku.

"Jedná se o mimořádnou příležitost ke zviditelnění českých firem a posílení hospodářské spolupráce s Kazachstánem i zeměmi středoasijského regionu. Kromě expozice v našem národním pavilonu je v Astaně připravena řada proexportně zaměřených seminářů, prezentací, kulatých stolů, obchodních setkání a podnikatelských misí v rámci odborného doprovodného programu," uvedl ministr Jan Mládek.

Mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu, agenturou CzechTrade, komisařem účasti ČR Janem Krsem a Svazem průmyslu a dopravy ČR již byla zahájena jednání o spolupráci při přípravě a realizaci prezentace České republiky na EXPO Astana 2017. Hlavním cílem spolupráce, která byla stvrzena dnešním podpisem Memoranda, je plně zužitkovat potenciál výstavy EXPO Astana 2017 k  prezentaci a podpoře aktivit českých výrobců a exportérů a posílení česko-kazachstánských obchodních vztahů.

Nejnovější články

Související články