MPO podpoří technické vzdělávání v Olympijském parku na Lipně

3.8.2016 | Aktuality

Již v pátek 5. srpna se v jižních Čechách otevře návštěvníkům Olympijský park Rio – Lipno 2016. Na akci, která chce pobavit návštěvníky především sportovním vyžitím a olympijskou atmosférou, se bude aktivně účastnit i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Po obou březích Lipenské přehrady budou moci zájemci vyzkoušet na padesát druhů nejen olympijských sportů. V areálu jsou nainstalovány velkoplošné obrazovky s přímými přenosy všech klání, kde českému týmu půjde o medaile. Návštěvníci budou mít do olympijského parku vstup zdarma.

Ministerstvo průmyslu a obchodu se rozhodlo zapojit do olympijského parku vytvořením prostoru pro podporu tuzemského technického vzdělávání. Stánek MPO bude k dispozici školám technického zaměření pro jejich prezentace.  Součástí expozice budou technické práce studentů jako interaktivními exponáty, jejichž funkčnost si bude moci každý vyzkoušet. Připraveny jsou ukázky výroby předmětů technologií 3D tisku, svářecí trenažér, laserový simulátor střelby, ultrasonický radar, trenažery kol na výrobu elektřiny, zdravotnická měřící technika či tříkolka Trike.  

Expozice byla připravena ve spolupráci s pěti jihočeskými středními a vysokými školami: Vyšší odbornou školou, střední průmyslovou školou a střední odbornou školou řemesel a služeb ze Strakonic, Střední odbornou školou strojní a elektrotechnickou Velešín, Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích, Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích, a Vyšší odbornou školou, střední průmyslovou školou automobilní a technickou z Českých Budějovic. Do realizace akce se v roli koordinátora zapojil také Jihočeský vědeckotechnický park.

Nejnovější články

Související články