Podnikatelská delegace doprovodí ministra Jana Mládka na pracovní cestě do Myanmaru

28.10.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek odlétá v sobotu na třídenní pracovní cestu do Myamaru. Na zahraniční misi ho doprovodí téměř dvacetičlenná podnikatelská delegace organizovaná Svazem průmyslu a dopravy. Ministr má na programu setkání s prezidentem Republiky Myanmarského svazu U Htin Kyawem, místními vládními představiteli a podnikateli.

Ministr Jan Mládek se v Myanmaru zúčastní zasedání smíšené komise pro hospodářskou spolupráci, jehož hlavním cílem je podporovat rozvoj vzájemných obchodních vztahů. Na programu má taktéž jednání se svými resortními partnery. Ministr obchodu U Than Myint, ministr průmyslu U Khin Maung Cho, ministr pro energetiku U Pyae Myint Htun a ministr plánování a financí U Kyaw Win se setkají s ministrem Mládkem v hlavním městě Neipyijto.

Otevírající se myanmarská ekonomika představuje zajímavé příležitosti pro české podnikatele napříč průmyslovými sektory. Podnikatelské mise se proto účastní zástupci českých firem především z oborů strojírenství, agroprůmyslu, energetiky, zdravotnictví a farmacie, potravinářství a technického vzdělávání.

"Vzájemný obchod mezi našimi zeměmi má rostoucí tendenci a v posledních třech letech se navýšil osminásobně. Společně budeme s podnikateli hledat způsoby, jak zintenzivnit obchodní spolupráci mezi Českou republikou a Myanmarem," řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

V největším myanmarském městě Rangúnu má český ministr průmyslu a obchodu v plánu účast na podnikatelském semináři a slavnostního oznámení značky Zetor o otevření nového obchodního zastoupení ve městě Yangon v Myanmaru.

Nejnovější články

Související články