Pracovní cestu po Japonsku zahájil ministr Jan Mládek setkáním se starostou města Sakai a guvernérem Ósaky

11.11.2014 | Napsali o mně | Autor: Tiskové oddělení MPO

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek zahájil svou čtyřdenní pracovní cestu po Japonsku v pondělí 10. listopadu pracovními setkáními se starostou města Sakai Osami Takeyamou a s guvernérem Ósaky Ichiro Matsuim.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek zahájil svou čtyřdenní pracovní cestu po Japonsku v pondělí 10. listopadu pracovními setkáními se starostou města Sakai Osami Takeyamou a s guvernérem Ósaky Ichiro Matsuim. Společně s podnikateli se setkal se zástupci obchodní komory v Ósace a navštívil investiční seminář pro japonské a české podnikatele.

Ministra Jana Mládka na jeho pracovní cestě doprovázejí zástupci hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, členové Hospodářské komory ČR a podnikatelé z téměř dvaceti českých společností.

"V rámci česko—japonských obchodních vztahů si především vážím investičních aktivit japonských firem v ČR. Německo nadále zůstává největším investorem v ČR, ale význam japonských investic je mimořádný. Kolem 252 japonských firem již vytvořilo v ČR vice než 45 tisíc pracovních míst," ocenil obchodní vztahy ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Členové delegace se v pondělí zúčastnili rovněž jednání s Obchodní komorou v Ósace. Schůzky se za japonskou stranu zúčastnil místopředseda Obchodní komory Teiichi Nishimura a ředitel mezinárodní divize Shinji Maruyama. Ministra Jana Mládka doprovázeli velvyslanec ČR v Japonsku Tomáš Dub, člen organizačního výboru PSP ČR Tomio Okamura, experti Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Kulovaný, Ministerstva zahraničních věcí Marek Libřický a především čeští podnikatelé, kteří tak získali ideální příležitost pro osobní jednání s potenciálními japonskými partnery. Jednání předcházel investiční seminář, na kterém ministr Jan Mládek připomněl, že česko—japonské obchodní vztahy mají dlouholetou tradici, která je charakteristická zejména aktivní přítomností japonských firem na českém trhu.

Za přítomnosti novinářů se následně uskutečnilo setkání s guvernérem Ósaky panem Ichiro Matsuim. Pondělní program zakončil ministr dalším neformálním setkáním s návštěvníky investičního semináře a následnou večeří s přednášejícími.

V úterý se ministr Jan Mládek a celá podnikatelská mise přesouvají z Ósaky do Nagoje. Na programu má česká delegace prohlídku společnosti Toyota Motor Corporation (TMC) a společnosti Toray Corporation. Večer se pak přesune vlakem do Tokia, kde podnikatele čeká další jednání s japonskými protějšky.

Nejnovější články