Prohlášení Ing. Jana Mládka, CSc., poslance parlamentu ČR

31.10.2013 | Mé články | Autor: Jan Mládek

Vždy jsem byl a zůstanu loajálním členem ČSSD, který ctí stranou volené orgány. Tedy jinými slovy naprosto respektuji, že předsedu strany může odvolat 60 % Ústřední výkonný výbor ČSSD anebo prostou většinou sjezd strany. Nikdo jiný k tomu nemá mandát!

Vždy jsem byl a zůstanu loajálním členem ČSSD, který ctí stranou volené orgány. Tedy jinými slovy naprosto respektuji, že předsedu strany může odvolat šedesáti procenty Ústřední výkonný výbor ČSSD anebo prostou většinou sjezd strany. Nikdo jiný k tomu nemá mandát!

Jsem také zastáncem toho, že vnitřní problémy strany bychom měli řešit uvnitř a neobtěžovat jimi veřejnost.

Veřejnost a především však naši voliči od nás očekávají plnění našeho volebního programu, neboť kvůli tomu nám dali hlas. Osobně je mi to velmi líto, i proto, že se dlouhá léta spolupodílím na tvorbě programů ČSSD a velmi dobře chápu, že vytváříme u voličů určitá očekávání, která máme za povinnost splnit. O tom bylo ve straně málo debaty v posledních dnech. Je mi to velmi líto, neboť v posledních dnech to je ničení i mé práce.

Abychom mohli plnit naše sliby, potřebujeme se účastnit ve vládě České republiky. K tomu jsou dnes lepší podmínky než v roce 2010. Tehdy více než 22 % získaných ČSSD pod vedením Jiřího Paroubka bylo k ničemu, protože již před volbami byla utvořena koalice proti ČSSD a po volbách jsme nedostali šanci. Paradoxně letošních 20.45 % je více, neboť máme možnost sestavit vládu pod naším vedením. K tomu nám ovšem chybí jedno: JEDNOTA! Chtěl bych tedy slíbit, že jako poslanec udělám vše proto, aby poslanecký klub ČSSD se opět sjednotil a po vyřešení krize měl 50 členů, kteří budou podporovat předsedu strany. Anebo alespoň 49. Bude-li jich méně než 47, bude předsedou vlády Andrej Babiš a to bych docela nerad. Volby vyhrála ČSSD...

Nejnovější články