Registrační pokladny

8.10.2013 | Otázky a odpovědi

Dobrý den, mám na vás dotaz jako na ekonomického experta ČSSD. V roce 2010 jsem si do mé malé prodejny pořídil podle tehdejší přijaté legislativy registrační pokladnu s evidenčním systémem za více něž 48 000 Kč. Tehdejší ministr financí B. Sobotka nás...

Otázka

Dobrý den, mám na vás dotaz jako na ekonomického experta ČSSD. V roce 2010 jsem si do mé malé prodejny pořídil podle tehdejší přijaté legislativy registrační pokladnu s evidenčním systémem za více než 48 000 Kč. Tehdejší ministr financí B. Sobotka nás motivoval zrychlenými odpisy daní. Chci se tedy zeptat, zdali budu muset kupovat opět novou, nebo bude stačit ta stávající. Podobně velkou částku bych zřejmě po 5 letech finanční krize už nedal dohromady a musel obchod uzavřít a propustit i dvě prodavačky 58 a 55 let.

Doufám v odpověď děkuji OV

Odpověď

Vážený pane,

děkuji za Váš dotaz na registrační pokladny a sděluji následovné.

V této chvíli nejsou známé všechny detaily nového zákona o registračních pokladnách, neboť bude nutno znovu projít celým procesem schvalování zákona.

Nicméně mohu Vám slíbit, že uděláme všechno proto, aby bylo možné použít registrační pokladny, které byly zakoupeny v roce 2006 a pokud to nepůjde, tak budeme prosazovat kompenzaci pro majitele těchto pokladen.

Zdraví

Ing. Jan Mládek, CSc.
stínový ministr financí ČSSD

Nejnovější články