V rámci návštěvy ministra Mládka ve Vietnamu se v Hanoji uskutečnil seminář českých a vietnamských podnikatelů a jejich asociací

13.5.2014 | Napsali o mně | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu - tisková zpráva

Ve svém vystoupení ministr Mládek připomněl potenciálním vietnamským obchodním a hospodářským partnerům, že Česká republika řadí Vietnam mezi 12 strategických exportních zemí.

Seminářem českých a vietnamských podnikatelů dnes pokračovala návštěva ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka v čele podnikatelské mise do Vietnamu.

Čeští podnikatelé při jednání s vietnamskými partnery
Čeští podnikatelé při jednání s vietnamskými partnery

Ve svém vystoupení ministr Mládek připomněl potenciálním vietnamským obchodním a hospodářským partnerům, že Česká republika řadí Vietnam mezi 12 strategických exportních zemí. "Můžeme Vietnamu v jeho přechodu na industriální ekonomiku nabídnout produkty a služby v oblasti strojírenství, energetiky, zemědělských a potravinářských výrobků, těžby a zpracování nerostů, rozvoji infrastruktury apod. Věřím, že příští rok, kdy si připomeneme 65 let od navázání diplomatických vztahů, budeme moci obrat vzájemného obchodu zvýšit meziročně o 30 %," uvedl Mládek.

Na semináři vystoupila také náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Vietnamu Ho Thi Kim Thoa, viceprezident Vietnamské obchodní a průmyslové komory Vu Tien Loc a prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.

Představitelé České exportní banky a EGAP seznámili vietnamské podnikatele s těmito nástroji české státní podpory exportních aktivit. Jak ve své prezentaci uvedl generální ředitel EGAP Jan Procházka, připravuje se exportní financování tří připravovaných konkrétních českých exportních investic do vietnamské energetiky, výroby a zpracování papíru a do pivovaru.

Přivítání české delegace na hanojské radnici
Přivítání české delegace na hanojské radnici

Poté se uskutečnila dílčí jednání, při nichž zástupci 25 českých podniků seznamovali potenciální vietnamské partnery s nabídkou svých produktů a služeb.

V rámci svého pobytu ve Vietnamu dnes ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek navštívil vedení Lidového výboru (magistrátu) města Hanoje. Ministr nabídl třímiliónové metropoli Vietnamu spolupráci českých firem např. při budování dopravní infrastruktury, metra a tramvají, systémů čištění odpadních vod atd.

Nejnovější články