Vláda schválila pobídku pro společnost INA Lanškroun, která přinese 900 nových pracovních míst

3.2.2016 | Aktuality | Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Vláda na dnešním zasedání schválila pobídku pro společnost INA Lanškroun, která chce v Pardubickém kraji investovat do rozšíření stávající výroby modulů pro řízení teploty pro automobilový průmysl celkem 2,5 miliardy korun. Pobídka by měla činit asi 255 milionů korun.

Pobídka bude mít pozitivní efekt na zaměstnanost v regionu. V rámci této investiční akce společnost předpokládá vytvořit 900 nových pracovních míst v okresech Svitavy a Ústí nad Orlicí.

"Příjem státního rozpočtu za odvody zdravotního a sociálního pojištění za jeden rok při vytvoření devíti set nových pracovních míst lze odhadnout až na 100 milionů korun. Za předpokladu zachování pracovních míst po dobu deseti let lze odvody očekávat ve výši téměř jedné miliardy korun. Nejdůležitější ale pro nás je vytvoření nových pracovních míst v regionu," řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Investice bude směřovat do nového výrobního závodu ve Svitavách a počítá rovněž s rozšířením výroby v závodě v Lanškrouně. Projekt je reakcí na zvyšující se poptávku po modulech řízení teploty od současných i potenciálních zákazníků a investice by měla probíhat v horizontu let 2015 2019. Po schválení investičního záměru této společnosti vládou České republiky jako strategické investiční akce může výše hmotné podpory pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku činit maximálně 10 % z celkových způsobilých nákladů, tj. přibližně 255 milionů Kč.

Nejnovější články

Související články