Zemědělství řídí Velký medvěd

12.11.2005 | Napsali o mně | Autor: Marek Kerles

ČESKÉ BUDĚJOVICE Medvědi, kteří se občas zatoulají ze Slovenska do Beskyd a trhají sedlákům ovce, se na českém území už zřejmě nemusejí bát odstřelu ani odchytu. Nový ministr zemědělství Jan Mládek se totiž označuje za zakladatele hnutí zvaného...

ČESKÉ BUDĚJOVICE Medvědi, kteří se občas zatoulají ze Slovenska do Beskyd a trhají sedlákům ovce, se na českém území už zřejmě nemusejí bát odstřelu ani odchytu. Nový ministr zemědělství Jan Mládek se totiž označuje za zakladatele hnutí zvaného bearismus, jehož vyznavači trpí absolutní posedlostí vším, co se týká medvědů.

„Medvědi jsou nejlepší, chlupatí a inteligentní. A já jsem Velký medvěd,“ popisuje Mládek podstatu bearismu na svých internetových stránkách. Mládkova zvláštní posedlost se už celé roky projevuje například tím, že absolvent tří vysokých škol pravidelně přispívá na krmení medvědům v příkopě krumlovského zámku. Obrázkem této šelmy uvozuje prakticky každou svou ekonomickou stať, sbírá takzvaná medvědí moudra, a dokonce se jako Velký medvěd i podepisuje.

„Samozřejmě že jde o recesi. Na druhou stranu má každý člověk podle mého názoru blízko k nějakému zvířeti a já jsem prostě přišel na to, že jsem Velký medvěd,“ řekl už dříve Mládek LN.

Svou životní filozofii dokumentuje Mládek, údajně s recesistickou nadsázkou, právě na podstatě bearismu. „Cílem každé filozofie je především postavit jejího zakladatele na piedestal jako největšího duchovního vůdce a občas i politického vůdce. Všechny filozofie tuto základní pravdu skrývají. Ne tak bearismus!“ píše nový ministr ve své internetové prezentaci.

***

Mládek o medvědech

základní dogma: Medvědi jsou nejlepší, chlupatí a inteligentní.

A já jsem Velký medvěd!!!

Jací jsou: empatičtí a také pilní (protože utírají nádobí)

Medvědí výhody: Jsou ve výhodě, protože jedí zeleninu i maso, proto ani v době, kdy není maso, nevymřou jako masožravci, a když není zelenina, nevymřou jako býložravci.

Nejnovější články