• Významná investice GE podepsána

  21.10.2016 Video

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek za účasti premiéra Bohuslava Sobotky podepsal ve čtvrtek 20.října s viceprezidentem GE Johnem Ricem smlouvu o investici této významné společnosti o vývoji a výrobě nových turbovrtulových motorů v České republice.

  Více na www.youtube.com...
 • Jan Mládek: Silná ekonomika - bezpečná země

  27.9.2016 Video

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek otevřeně o svém vztahu k rodnému kraji.

  Více na www.youtube.com...
 • Plechoví krasavci na kolech

  4.9.2016 Video

  Historická vozidla se v sobotu 3. září sjela do Veselí nad Lužnicí na závody veteránů Selské baroko. Automobilovou a motorkářskou krásou se přijel kochat také ministr průmyslu a obchodou Jan Mládek.

  Více na www.youtube.com...
 • Výzkum a vývoj má v Plzni zelenou

  31.8.2016 Video

  Důraz na výzkum a vlastní vývoj jsou společnými znaky společností Doosan Škoda Power a Škoda Transportation v Plzni, které v úterý 30. srpna navštívil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Zatímco Doosan Škoda Power je špičkovým výrobcem turbín, Škoda Transportation úspěšně rozvíjí tradici výroby elektrických kolejových vozidel pro městskou i železniční dopravu.

  Více na www.youtube.com...
 • Dráchovská Traktoriáda

  22.8.2016 Video

  Pro jihočeskou obec Dráchov, která leží 5 kilometrů od Soběslavi, je konání Traktoriády událostí roku. Tradičního letního klání všemožných i nemožných modelů traktorů a okolí se zúčastnil i zdejší rodák a občan Jan Mládek.

  Více na www.youtube.com...
 • Jan Mládek k situaci v Kovosvitu

  19.8.2016 Video

  O napjatou ekonomickou situaci v Kovosvitu MAS Sezimovo Ústí se na místě osobně zajímal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který sem zavítal v pátek 19. srpna. Během své návštěvy jednal s vedením společnosti i se zástupci zaměstnanců.

  Více na www.youtube.com...
 • Zahájení výstavby homogenizační jednotky

  30.7.2016 Video

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek spolu s moravskoslezským hejtmanem Miroslavem Novákem a dalšími osobnostmi zahájil v úterý 26. července výstavbu homogenizační jednotky, kterou se Ostrava zbaví jedné z největších ekologických zátěží - odvalu v Heřmanicích.

  Více na www.youtube.com...
 • Jan Mládek k problematice úložišť jaderného odpadu

  15.7.2016 Video

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek informoval na páteční tiskové konferenci o dalším postupu při hledání vhodné lokality pro vybudování úložiště jaderného odpadu.

  Více na www.youtube.com...
 • Jan Mládek navštívil firmu Zetor Tractors

  21.6.2016 Video

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek přijel v úterý 21. června do Brna, kde navštívil firmu Zetor Tractors. Setkal s vedením společnosti, seznámil se s historií a budoucností traktorů Zetor, prohlédl si montážní linky a zajímal se o nové logistické centrum s technickými a vývojovými dílnami.

  Více na www.youtube.com...
 • Jan Mládek ve společnosti BRISK Tábor

  8.6.2016 Video

  Jednoho z pěti nejvýznamnějších světových producentů automobilových svíček společnost BRISK v Táboře navštívil v pondělí 6, června ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek 6. června. Vlastní vývoj a důraz na inovace, několik světových patentů a schopnost konkurovat na světových trzích dodávají této firmě vysokou přidanou hodnotu.

  Více na www.youtube.com...
 • Jihočeský kraj bude spořit energie

  19.5.2016 Video

  Memorandum o spolupráci na projektu "Zavedení inovativních přístupů při správě svěřeného majetku" podepsali v pondělí 16. května v Českých Budějovicích ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Cílem memoranda je vytvoření platformy, která umožní spolupráci MPO a Jihočeského kraje pro zavedení energetického managementu a snižování nákladů na energetický provoz budov.

  Více na www.youtube.com...
 • Jan Mládek zavítal do firmy ZVVZ Milevsko

  13.5.2016 Video

  ZVVZ Milevsko je stabilizovaná firma, která poskytuje pracovní příležitosti nejen lidem z Milevska, ale i širokého okolí, uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek na adresu tohoto podniku, který navštívil v pátek 13. května. V průběhu své návštěvy se setkal s vedením společnosti, prohlédl si výrobní prostory, hovořil se zaměstnanci. Součástí programu bylo také jednání s odboráři.

  Více na www.youtube.com...
 • Výroba v Kovosvitu MAS a.s. jede na plné obrátky. Jan Mládek ocenil, v jaké formě se firma nachází

  7.5.2016 Video

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek zavítal ve čtvrtek 5. května do strojírenského podniku v Sezimově Ústí Kovosvit MAS, a.s. Na vlastní oči se přesvědčil, že je ve výrobních halách rušno a není nouze o práci. Firma míří k rekordnímu obratu a výrobky z jižních Čech dobývají další světové trhy.

  Více na www.youtube.com...
 • Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek v Egyptě

  28.4.2016 Video

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek navštívil ve dnech 23. až 25. dubna 2016 Egypt v čele podnikatelské delegace organizované Hospodářskou komorou ČR. Setkal se mj. se svým egyptským partnerem, ministrem obchodu a průmyslu Táríkem Kábílem. Hlavním cílem této mise bylo učinit takové kroky které by vedly ke zvýšení obchodní spolupráce mezi oběma zeměmi. A to se podařilo.

  Více na www.youtube.com...
 • Jan Mládek otevřel nové učebny nejstarší průmyslové školy v ČR

  13.3.2016 Video

  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se ve čtvrtek 10. března zúčastnil zahájení výuky v moderních učebnách nejstarší průmyslové školy v Betlémské ulici v Praze.

  Více na www.youtube.com...